Քրիստինե Լևոնի Աբրահամյան

Պոլիկլինիկայի ղեկավար, մանկաբարձ-գինեկոլոգ


Կոնտակտային տվյալներ

Էլ-փոստ qrist37@mail.ru

Աշխատանքային կենսագրություն

«ԲԵՍԹ ԼԱՅՖ» բժշկական կենտրոնի պոլիկլինիկայի տնօրեն Երևան, Հայաստան
09.12.2019թ-ից մինչ օրս

ՀՀ ՓՎ միջազգային ակադեմիայի առողջապահական Երևան, Հայաստան
հարցերով հանձնաժողովի նախագահ 02.01.2020թ-ից մինչ օրս

«Նորմեդ» բժշկական կենտրոնների գործադիր տնօրեն Երևան, Հայաստան
05.04.2019թ-02.12.2019թթ

ՀՀ առողջապահության նախարարություն Երևան, Հայաստան
աշխատակազմի լիցենզավորման 12.08.2013-05.04.2019թթ
գործակալության լիցենզավորման
բաժնի պետ

Հայաստանի պետական տնտեսագիտական Երևան, Հայաստան
Համալսարանի դասախոս 01.09.2015 թ-ից մինչ օրս

ՀՀ առողջապահության նախարարություն Երևան, Հայաստան
աշխատակազմի բժշկական օգնության 2011-2013թթ
և քաղաքականության վարչության
գլխավոր մասնագետ

«Նորմեդ» բժշկական կենտրոնում Երևան, Հայաստան
Գինեկոլոգ 08.01.2011-30.11.2011թթ

Վարդենիսի պոլիկլինիկայի Գեղարքունիքի մարզ, Հայաստան
Տնօրեն 2010-2011թթ

Ակունքի առաջնային առողջության Գեղարքունիքի մարզ, Հայաստան
պահպանման կենտրոնի 2007-2009թթ
Տնօրեն

Վարդենիսի պոլիկլինիկայի Գեղարքունիքի մարզ, Հայաստան
Բուժական գծով տեղակալ 2001-2011թթ

Վարդենիսի պոլիկլինիկայի Գեղարքունիքի մարզ, Հայաստան
Կանանց կոնսուլտացիայի գինեկոլոգ 2001-2011թթ

Վարդենիսի հոգեբուժական հիվանդանոցում Գեղարքունիքի մարզ, Հայաստան
Հոգեբույժ և գինեկոլոգիական գծով կոնսուլտանտ 1999-2000թթ

Վարդենիսի մանկաբարձական ուսումնարանում Գեղարքունիքի մարզ, Հայաստան
Դասախոս 1997-1999թթ

Կրթություն

Երևանի Բժշկական ինստիտուտ Երևան, Հայաստան
Բուժական ֆակուլտետ
1991-1996թթ

ԱՄՆ Բոստոնի համալսարան 911 դպրոց Բոստոն, ԱՄՆ
1994-1994թթ

«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում Երևան, Հայաստան
Ինտերնատուրա ընդհանուր պրակտիկայի 1996-1997թթ
բժիշկ

ՀՀ Առողջապահության նախարարության Երևան, Հայաստան
Ս.Ավդալբեկյանի անվան առողջապահության 2001թ
ազգային ինստիտուտում
բժշկի լիցենզիա

ՀՀ Առողջապահության նախարարության Երևան, Հայաստան
Ս.Ավդալբեկյանի անվան առողջապահության 2007-2008թթ
ազգային ինստիտուտում օրդինատուրա
ընտանեկան բժիշկ

ՀՀ Առողջապահության նախարարության Երևան, Հայաստան
Ս.Ավդալբեկյանի անվան առողջապահության 2008-2010թթ
ազգային ինստիտուտում օրդինատուրա
մանկաբարձ-գինեկոլոգ

Գոանջոուի բժշկական համալսարանում Գոանջոուա, Չինաստան որպես առողջապահության կազմակերպիչ` մենենջեր 2016-2016թթ

Անդամակցություն մասնագիտական կազմակերպությունների, ասոցացիաների

ՀՀ ՓՎ միջազգային ակադեմիայի իսկական անդամ Երևան, Հայաստան
2019թ-ից

2013թ շնորհվել է ՀՀ քաղաքացիական ծառայության գլխավոր պաշտոնների 2-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան

2020թ շնորհվել է ակադեմիկոսի կոչում

Պետական պարգևները` /պատվոգրեր, շքանշաններ / 2002թ, 2005թ, 2007թ, 2010թ, 2014թ, 2020թ

Ընտանեկան կարգավիճակ, երեխաներ

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա: